הסיפור שלנו

באביב שנת 2014 נפגשו שני רוכבי אופניים על פסגת ההר בנס הרים, אתר הטיפוס האגדי באזור ירושלים, המושך אליו בכל סוף שבוע מאות רוכבים מקהילת רוכבי האופניים המקומית. 
המבוגר בין השניים, רון בר און, איש עסקים ישראלי. הצעיר, רן מרגליות, היה אז בקושי בן 25, אך הקריירה המקצוענית שלו כרוכב אופניים נגמרה זמן קצר קודם לכן ושמה קץ לחלומו להיות רוכב האופניים הישראלי הראשון להתחרות במרוץ הגדול מכולם – הטור דה פרנס. לשניהם היה חלום משותף, לחולל מהפכה בענף ספורט בלתי מפותח זה בישראל, שסיפק אז מעט מאוד הזדמנויות לדור החדש של רוכבי אופניים.

לאחר שישה חודשים, השיק הצמד סטארט-אפ ישראלי ייחודי – ישראל סייקלינג אקדמי (ICA) – הצוות המקצועני הראשון בישראל לרכיבה על אופניים. חזון הסייקלינג אקדמי היה לאפשר לרוכבי אופניים צעירים מוכשרים להתחרות בזירה הבינלאומית ולהשיק קריירות מקצועניות בתחום זה. דבר זה, קיוו רן ורון, יהווה מקור השראה, תקווה ואמונה לדור חדש.
סילבן אדמס, פילנתרופ ישראלי-קנדי, הצטרף אליהם עד מהרה כבעלים משותף, ובכך האיץ משמעותית את פיתוחה של ישראל סייקלינג אקדמי. הקבוצה עלתה לדרג קונטיננטל פרו הבינלאומי והחלה להתחרות במרוצים חשובים ברחבי העולם. במקביל הוקמה קבוצת פיתוח ישראלית, אשר משמשת כחממה בעבור רוכבי אופניים מקומיים בני 23 ומטה, על מנת להכשירם לרמת דרג הקבוצה המקצוענית, ולהצטרף אליה בסופו של דבר.

עד שנת 2017, השנה השלישית בהיסטוריה הקצרה של ישראל סייקלינג אקדמי, הספיקה הקבוצה להציג התקדמות מרשימה, שעלתה על ציפיות מייסדיה. הקבוצה השתתפה במאות ימי מרוצים שבהם השתתפו רוכבים צעירים מבטיחים מכל רחבי העולם, ניצחה בעשרות מהם והיא מקדמת מספר רוכבי אופניים ישראליים מבטיחים שעונים על הדרישות התובעניות של ספורט זה.
בשנת 2018 התקיים בישראל ה Grande Partenza, "ההתחלה הגדולה" של הג'ירו ד'איטליה. היתה זו הפעם הראשונה אי פעם שהגראנד טור יצא אל מחוץ לאירופה. סייקלינג אקדמי הוזמנה להשתתף בג'ירו ד'איטליה זה, וכך היה גיא שגיב הישראלי הראשון אי פעם לסיים את הגראנד טור. מסעה של הקבוצה כונה: "מירושלים לרומא".
מרוץ זה שם את ישראל ואת הסייקלינג אקדמי על המפה של סצנת מרוצי האופניים העולמית. בשנת 2019 מציגה הסייקלינג אקדמי את הנבחרת הגדולה ביותר שלה אי פעם, שהיא גם הגדולה והבינלאומית ביותר בעולם, המורכבת מ-30 רוכבים מ-18 מדינות. זו גם העונה המאתגרת ביותר עד היום של הקבוצה ששמה לה למטרה להשתתף בטור דה פרנס 2020, ועל כן צריכה להיות בין שתי קבוצות הקונטיננטל פרו הטובות ביותר.

אבל רגעי השיא עוד היו לפניהם. במהלך דצמבר 2019 הקבוצה עלתה לדרג ה WorldTour של ה UCI, על ידי קניית הרשיון של קבוצת קטושה-אלפקין, שהפסיקה את פעילותה בסוף 2019, ורכש של מספר רוכבים ואנשי קטושה.
כדי להתמודד בקטגוריית ה WorldTour, הקבוצה החתימה גם רוכבים מצטיינים ומנוסים כולל אנדרה גרייפל, דן מרטין ודני נבארו.
"נועדנו להיות קבוצת WorldTour", הכריז סילבן אדאמס, הבעלים המשותף של הקבוצה.
תחת השם החדש, Israel Start Up Nation, הצטרפה הקבוצה לדרגים הגבוהים ביותר של קבוצות מקצועיות ותתחרה בטור דה פראנס, ג'ירו ד'איטליה והוואלטה א-אספנה.
 צוות ה- WorldTour החדש מונה 30 רוכבים ממדינות ולאומים שונים, וכן ארבעה רוכבים ישראלים – הראשונים אי פעם שרוכבים בקבוצת WorldTour.
בנוסף, הבעלים וההנהלה לא שוכחים את מחויבותם להשקיע ברוכבים (ומנהלים) ישראלים צעירים, והוקמה קבוצת קונטיננטל, שנושאת את השם ישראל סייקלינג אקדמי. מחצית מהרוכבים הם רוכבים ישראלים צעירים ומוכשרים.

ישראל סייקלינג אקדמי רואה את עצמה כשגרירת ישראל והיא משתמשת בחשיפה שהיא זוכה לה במהלך המרוצים, כדי לקדם את ישראל כיעד תיירותי בכלל, וכיעד לאוהדי רכיבת אופניים בפרט.
ומעבר לזה – לסייקלינג אקדמי יש משימה ברורה לפתח את ענף רכיבת האופניים בישראל, ומאמציה ממוקדים ברוכבים צעירים. סייקלינג אקדמי רואה בספורט זה דרך לגשר על הפער בין מעמדות חברתיים ודתות בישראל והשיקה מספר תוכניות המיועדות לילדים ולקהילות מעוטות יכולת ברחבי ישראל.
ישראל סייקלינג אקדמי הקימה בתי ספר לרכיבת אופניים במספר כפרי נוער בישראל, וכן את הליגה הערבית הראשונה לרוכבי אופניים צעירים בשפרעם שבצפון ישראל. סייקלינג אקדמי תומכת גם בליגות מקומיות של בתי ספר למרוצי אופניים וגיבשה תוכנית חניכה למאמנים צעירים, על מנת להכין את הדור הבא של מאמנים מקצועיים לרכיבה על אופניים בישראל.
מאות קבוצות רוכבי אופניים מקצועניות מתחרות כרגע ברחבי העולם. אף לא אחת מהן דומה ישראל סייקלינג אקדמי. סייקלינג אקדמי היא אחת הקבוצות היחידות שתקציבן מבוסס בעיקר על פילנתרופיה, ואף שזו קבוצה ישראלית, היא פתוחה לכל רוכבי האופניים בלי הבדל של דת, גזע או לאום, ומשקיעה רבות בדור הבא של רוכבי האופניים.