בעלים

Sylvan-adams

סילבן אדמס – בעלים משותף

​הבעלים המשותף של ישראל סייקלינג אקדמי, סילבן אדמס, הגיע אל הספורט כמשתתף, לאחר שהחל להשתתף במרוצי אופניים בגיל 41, כמתחרה בקבוצת גילאי מאסטרס בקנדה, בה הוא חי לפני שעלה לארץ בשנת 2015.

הישגיו של סילבן ברכיבה על אופניים כוללים שישה תארים במרוצי מאסטרס בקנדה, ארבע מדליות זהב בתחרויות פאן אמריקאיות, ארבע מדליות זהב במכביה ושני תארי אליפות עולם. לאחרונה זכה סילבן גם באליפות תחרות המאסטרס הלאומית הישראלית, במדינתו החדשה.

אדמס נולד וגדל בקנדה. קרוב ל-30 שנים הוא שירת כנשיא ומנכ"ל Iberville Developments, אחת מחברות פיתוח הנדל"ן הגדולות בקנדה. בסוף 2015, הוא עלה לישראל והתיישב בתל אביב.

מאז העלייה, מציינים כרטיסי הביקור החדשים של אדמס את התואר הבא לפעילותו: "שגריר כללי של ישראל מטעם עצמו". בתפקיד זה, משימתו הפילנתרופית היא לקדם את ארצו המאומצת, הן בחו"ל והן בארץ, בדרכים יצירתיות וחדשניות, המתאימות לאנרגיה ולרוח ישראל, אומת הסטארט-אפ.

מספר מיזמים שלו קשורים לפעילויות ספורטיביות בשל אמונתו שספורט יכול לבנות גשרים וחברויות חדשות, משום שהספורט הוא שפה אוניברסלית. בין פעילויותיו:

– בעלים משותף של ישראל סייקלינג אקדמי, קבוצת מרוצי האופניים המקצוענית הראשונה של ישראל;

– הבאת ה- “Grande Partenza” (הפתיחה הגדולה) של ג'ירו ד'איטליה 2018 לישראל. הייתה זו הפעם הראשונה שבה הגרנד טור התחרה אי פעם מחוץ לאירופה, ובשל כך, הוא זכה בתואר יו"ר הכבוד של -ה- Grande Partenza של ג'ירו 2018;

– בניית הוולודרום (אולם תחרויות אופניים הראשון במזרח התיכון, שבנייתו תושלם בסוף 2019).

– הקמת המכון למצוינות בספורט ע"ש סילבן אדמס באוניברסיטת תל אביב, המוקדש להיבטים מדעיים יישומיים בתחום הספורט, לחקירת גבולותיהם של ספורטאים מצטיינים ולסיוע ביצירת אלופים ישראלים. המכון חובר לאוניברסיטת מק'גיל היוקרתית במונטריאול לצורך מחקרים משותפים ומשלימים;

– רשת שבילי אופניים על שם סילבן אדמס בתל אביב, אשר תסייע בהפיכת עירו החדשה ל"אמסטרדם" של המזרח התיכון;
-טיפוח יחסי גומלין בין רוכבי אופניים וספורטאים ישראליים וקנדיים;

– הקמת מרכז הספורט ע"ש סילבן אדמס בימק"א ירושלים, הימק"א האיקוני ביותר בעולם, המטפח השתתפות בין מגוון הקהילות האתניות והדתיות של ישראל וירושלים. מרכז ספורט זה מארח גם את סניף הליגה הצעירה של ה- NBA, בה ילדים בני כל הקהילות מתחרים זה בזה ברוח ספורטיבית.

אדמס תורם גם למיזמים בתחומים חברתיים, תרבותיים ומדעיים, ביניהם:

– בניית חדר מיון משוכלל בבית החולים העיקרי של תל אביב במרכז הרפואי סורסקי ("איכילוב"), אשר בנייתו תושלם בשנת 2021;

– בניית בית חולים חדש לילדים בבית חולים וולפסון בחולון (המכונה עיר הילדים), אשר בנייתו תושלם ב2020;

– הוא תורם גדול לפרויקט "הצל ליבו של ילד", המציע ניתוחי לב מצילי חיים לילדים ישראליים ופלסטיניים בבית חולים וולפסון, וכולל גם צוותים ניידים שמנתחים ילדים באפריקה, אסיה ומזרח אירופה;

– מלגות שנתיות ללימודי דוקטורט בתחומים מדעיים תחת השם Adams Fellowships בחסות האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים;

– תורם חשוב המעניק תרומות קבועות להענקת מלגות רודס לישראלים;

– מלגות שנתיות ללימודי אמנות במכללת שנקר – הנדסה. עיצוב. אמנות;

– מימון חילופים תרבותיים רבים, לרבות משלחות שפים במסגרת פרויקט תגלית (שפים "ידוענים" ומבקרי מזון מארה"ב מסיירים בישראל ומתנסים בסצנת המזון המדליקה של ישראל) והופעות של Les Grands Ballets Canadiens בתיאטרון הבימה בתל אביב;

– מייסד פרסי "בוני ציון" של ארגון נפש בנפש, המוענקים לאות הכרה בתרומות ראויות לשבח למדינה על ידי עולים מארצות אנגלו-סקסיות;

– שותף ב- SpaceIL, אשר שיגרה חללית ישראלית לירח. ישראל הפכה להיות המדינה הרביעית בעולם שנחתה על הירח, אחרי שלוש מעצמות העל: בריה"מ, ארה"ב וסין, והראשונה לעשות זאת במימון פרטי בעיקרו;

– הבאת מדונה לישראל כדי להופיע ולהנחות בתחרות האירוויזיון 2019, שנערכה בתל אביב.

אך יותר מכול, סילבן אוהב לרכוב עם הקבוצה ברכיבות אימונים ולהיות "אחד מהחבר'ה", או כמו שהוא מתאר זאת: "רוכב מס. 31" של ישראל סייקלינג אקדמי.

Ron-baron-1

רון בר און – יו"ר ובעלים משותף

רון הוא היו"ר ובעלים משותף של ישראל סייקלינג אקדמי. 

רון ייסד את  הסייקלינג אקדמי בשנת 2014 כדי לממש את חלומו ולראות קבוצה ישראלית, עם רוכב ישראלי, משלימה את הטור דה פרנס.

רון ייסד ומוביל את Liverpool Investments Group, חברת השקעות מובילה בשוק האשראי להלוואות בנקאיות מובטחות בארה"ב. רון שימש בעברו סמנכ"ל בנק לאומי שוויצריה ומייסד ומנכ"ל בליברמור השקעות, וכן עורך דין שהתמחה בנושאי מיזוגים ורכישות ובנקאות בתל אביב. 

לרון תואר במשפטים (LLB) ותואר BA בכלכלה מאוניברסיטת תל אביב, ואת שניהם סיים בהצטיינות יתרה, בנוסף על תואר שני מ INSEAD, המכון האירופאי ללימודי מנהל עסקים, בצרפת.

רון הוא בוגר קורס חובלים של חיל היום, ובנוסף שירת כמפקד סיירת דבורים'.

מלבד עסקיו ויוזמותיו הפילנתרופיות, רון הוא רוכב אופניים נלהב וספורטאי שמשתתף במרוצי קרוס קאנטרי ודרכים, טריאתלונים, איירונמן ותחרויות סקי קרוס קאנטרי.

ד"ר קווין האם – בעלים משותף

ד"ר קווין האם הצטרף ל"סטארט-אפ ניישן" כספונסר ובעלים זוטר. קווין גאה להיות חלק מהפרויקט המיוחד של הקבוצה: בניית גשרים וקידום שלום ברחבי העולם, באמצעות רכיבה על אופניים בארץ ובחו"ל.

נולד וגדל בקנדה, ד"ר האם חולם לשלב את תשוקתו לרכיבת אופניים עם בריאות, למנוע ולרפא את המחלות הנפוצות ביותר כיום: סרטן ומחלות לב.

ד"ר האם הוא בעל תואר רפואי מאוניברסיטת קולומביה הבריטית, בעל תואר ראשון במדעים בביוכימיה ומסיים התוכנית לניהול מתקדם בבית הספר לעסקים בהרווארד. הוא זכה בתואר יזם השנה של ארנסט אנד יאנג בשנת 2008.

ד"ר האם הוא המייסד והמנכ"ל של Reinvent, Inc ומנכ"ל ChitChats.com. הוא נהנה ללמוד, לכתוב שירה וספרים, לרכוב על אופני הרים ולהמציא מחדש.