הרגע שבו השדר האנגלי צעק: י א ל ל ה , י א ל ל ה

או : איך נשמעים פעמוני היסטוריה ?

פס היצור ל ״ציוני דרך ספורטיבים ״ או ״להיסטוריה ספורטיבית ״ של ישראל סטארט אפ ניישן – סיפק אתמול עוד רגע מכונן. ואולי הרגע המכונן ביותר של הקבוצה מאז הקמתה לפני 5 וחצי שנים.
כי ברגע ההוא, שאלכס דאווסט , הרוכב הבריטי של הקבוצה חצה את קו הסיום בשלב השמיני בג׳ירו דה איטליה – נרשמו בעת ובעונה אחת כמה וכמה ציוני דרך חדשים:
הנצחון הראשון אי פעם בסבב הגבוה ביותר בעולם האופניים – הוורלד טור. הנצחון הראשון אי פעם בגראנד טור – וכמובן נצחון ראשון אי פעם בג׳ירו דה איטליה.
אבל אולי יותר מכל ייזכרו הרגעים שקדמו לחציית קו הסיום של דאווסט – הרגעים הארוכים כנצח שהבריטי הזה – בעבר מחזיק התואר העולמי במהירות נגד השעון לשעה אחת – דהר לו לבדו לעבר הנצחון בבדידות מזהרת .
״יאללה יאללה״ צעק לפתע השדר האנגלי בהתלהבות , מאמץ את סיסמת הקרב של הקבוצה מאז שהוקמה לפני 5 שנים כפרויקט אופניים צנוע אבל שאפתני. “בשבילי״, אמר סילבן אדמס, הבעלים-שותף של הקבוצה, ״הרגע בו ברחבי העולם נשמע ה״יאללה״ הזה, מסמל את החשיבות הגדולה של הפרויקט הזה. כי ישראל סטארט אפ ניישן וישראל סייקלינג אקדמי – מייצגות הרבה מעבר לסיפור ספורטיבי. אנחנו מקבלים הזדמנות להביא את ישראל היפה והמצליחה למאות מיליונים בעולם . לכן, זה הרגע שאני אקח אתי״.
הקבוצה סיפקה כמה וכמה רגעים גדולים בהיסטוריה הקצרה שלה, כמו הג׳ירו דה איטליה שהביאה לישראל לפני שנתיים, הצטרפותה לסבב הוורלד טור, החתמתו של כריס פרום האגדי לעונה הבאה, וכמובן הטור דה פראנס ההיסטורי והרוכב הישראלי גיא ניב שהפך לישראלי הראשון שחצה את קו הסיום בשאנז אליזה.
אבל לנצחון הזה בגרנד טור היא חיכתה יותר מכל . זה לקח זמן. בג׳ירו הראשון שלה הגיעה באחד משלבי הסיום למקום השני וכך גם בשנה שעברה. אבל היום זה קרה, ועוד בסטייל : הקבוצה הצליחה להכניס שני רוכבים לבריחה היום – מתיאס בראנדל האוסטרי ואלכס דאווסט הבריטי. שני רוכבים מהטובים בעולם נגד השעון. וכשהתברר שהבריחה מקבלת פער משמעותי מהפלוטון, עלה ברומטר הלחץ במכונית הקבוצה ואפילו בין הרוכבים של הקבוצה בפלוטון. ״שמענו בקשר שבורחים להם״ סיפר אלוף ישראל גיא שגיב, הרוכב הישראלי של הקבוצה במירוץ. ״היינו מבואסים מזה כל כך… אבל אז קיבלנו עדכון שאלכס מתקיף ודוהר לנצחון לבד – וכולנו התהפכנו מאכזבה לאופוריה ״…
ואכן זה בדיוק מה שקרה. כ- 25 קמ לסיום החלו דאווסט ובראנדל לפגר בעליה, אבל שניהם הצליחו בנחישות לסגור את הפער . כשעשו זאת – לא בזבז הבריטי ולו שניה נוספת – והתקיף לבדו. ״היה לי ברור שכדי לנצח , אחד מאיתנו יהיה חייב להתקיף. זה הייתי אני אבל באותה מידה זה היה יכול להיות מתיאס. כשהתחלתי לפתוח פער – ידעתי שזהו. זה הולך לקרות. אני מאושר עבור הקבוצה וכמובן עבורי”, אמר הבריטי.
האיש הכי לחוץ בסביבה היה דירקטור הקבוצה במירוץ,  הדני ניקי סורנסן, ברכב הקבוצה מאחור. ״השגנו את הנצחון הזה בזכות האווירה המדהימה בין הרוכבים שלנו פה בג׳ירו, כולם בעד אחד ואחד עבור כולם. מבחינתי זה המפתח להישג הזה״.
״אנחנו קבוצה של מגשימי חלומות״, סיכם בהתרגשות רוני בר און, הבעלים שייסד את הקבוצה לפני 5 שנים יחד עם רן מרגליות . ״מהרגע הראשון עשינו זאת בראש וראשונה כדי לתת השראה לדור הבא. זה עוד ציון דרך חשוב – להשיג את המטרה הזו״.
החגיגות הסתיימו כבר אמש : הקבוצה נערכת לשלב התשיעי פצועה וחבולה (אלכס קטפורד הקנדי נחבל קשות בהתרסקות וספק רב אם יזנק מחר, וגיא שגיב שלנו עדיין נושא לא מעט צלקות) – אבל בתחושה עילאית .

Pics: Bettini Photos

Share this post

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

newsletter sign up

Leave a Reply

Scroll to top

Stay Updated

Join our 500,000 fans, and get the latest news, updates and special offers. Sign up now & receive 5% discount at our online shop.

bicycle
Skip to content