וולודרום

במאי 2018, זמן קצר לפני ה- Grande Partenza של הג'ירו ד'איטליה בישראל, נחנך בהדר יוסף ליד האצטדיון האתלטיקה, הוולודרום הראשון בישראל. זהו מתקן רכיבת האופניים המתקדם ביותר במזרח התיכון והוא אמור להיפתח לקהל הרחב עד סוף 2019.

טקס חנוכת המבנה נערך באצטדיון האתלטיקה בהדר יוסף בנוכחות הפילנתרופ היהודי הקנדי סילבן אדמס, הבעלים המשותף של ישראל סייקלינג אקדמי, האיש שיזם את הקמת הוולודרום והביא את הג'ירו לישראל וכן בנוכחות ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי, יו"ר פדרציית רוכבי האופניים בישראל, ד"ר יוני ירום ואחרים.

 

המתקן ייקרא על שמו של סילבן אדמס, אשר תרם את המימון למיזם ומשרדי ישראל סייקלינג אקדמי בישראל ימוקמו בו. כמו כן יהיה בו חדר תצוגה של פריטי הקבוצה הקבוצה (אשר ניתן למצוא גם בחנות המקוונת) ומשרדי פדרציית רוכבי האופניים בישראל. 

במסגרת מסיבת העיתונאים נערכה במרכז הזירה תצוגת רכיבה על אופניים בהשתתפות רוכבי אופניים של הסייקלינג אקדמי.

 "לכל המיזמים שאני קשור אליהם יש מכנה משותף והוא רכיבה על אופניים, וזאת על מנת לקדם את ישראל בעולם ולפתח את הענף", הכריז אדמס. "הג'ירו הוא נהדר אך וולודרום זה הוא חלק ממהלך שמטרתו להביא אליו תחרויות כמו אליפות הנוער העולמית ב- 2021. מתקן זה הוא המתנה שלנו לתושבי תל אביב ולרוכבי האופניים המקצועניים שזקוקים למקום שבו הם יכולים להתאמן כראוי."

הוולודרום הוא מתקן אימונים ומתקן לתחרויות מסלול אולימפיות. הרכיבה מבוצעת על מסלול עץ אליפטי בשיפוע של עד 45 מעלות. לוולודרום בתל אביב יש מסלולים משופעים ייחודיים והוא נבנה במטרה לענות על התקן האולימפי – מסלול בן 250 מטרים. 900 טונות של פלדה, 620 מושבים, 17,000 לוחות חיבור ו- 100,000 בריחים יוצרים את המסלול הייחודי אשר ישרת את קהילת רוכבי האופניים בישראל וישמש לרוכבי אופניים מכל רחבי העולם. מתקן זה יהיה אחת התשתיות החשובות ביותר לעידוד הרכיבה על האופניים בישראל.
הוולודרום יהיה זירה מקצועית לתחרויות רכיבה בינלאומיות ואצני מסלול והוא ישמש גם לאימון רוכבי אופניים מקצוענים ולפעילות ילדים.