פרויקטים חברתיים

ישראל סייקלינג אקדמי -

המקום בו חינוך, ספורט ואתגרים נפגשים

"לספורט יש יכולת לשנות את העולם. יש לו יכולת לעורר השראה. יש לו יכולת לאחד בני אדם בדרך ייחודית. הוא מדבר אל צעירים בשפה שהם מבינים. הספורט יכול ליצור תקווה במקום שבו שרר פעם רק ייאוש. יש לו כוח רב משל ממשלות לשבירת חסמים גזעניים."

נלסון מנדלה
ישראל סייקלינג אקדמי לא עוסקת רק במרוצים ובניצחונות. היא נוסדה גם כדי לבסס תרבות של רכיבה על אופניים, הן מקצוענית והן כפעילות פנאי, נגישה לצעירים בכל רחבי ישראל, לגישור פערים בחברה וליצירת תרבות של ספורט בקרב צעירים בישראל.
באמצעות יישום מתודולוגיה של אופני הרים כחלק מ"צוות הנעורים", יוצרת האקדמיה הישראלית לאופניים פלטפורמת חינוך וספורט, שיעדה לפתח בסיס איתן לעתיד ויצירת תרבות רכיבה על אופניים בישראל.

סייקלינג אקדמי ייסדה והקימה קבוצות אופניים לנוער במרכזים חינוכיים, פנימיות, כפרי נוער ומרכזים קהילתיים ברחבי ישראל.

מודל העבודה בקבוצות הנוער מבוסס על הסכם מימון משותף בין ישראל סייקלינג אקדמי לבין המוסד המקומי. בהסכם זה ההוצאות השונות מתפלגות לפי הסעיפים הבאים: מימון הפעילות, עלות העסקת המדריך, רכישת ציוד, בניית מחסן לאופניים, עלויות ביטוח והוצאות תקורה.

 קבוצות הנוער של האקדמיה הישראלית לאופניים פועלות בהובלת המדריכים המוכשרים של האקדמיה המועסקים על ידי האקדמיה ועונים על הדרישות המקצועיות של הארגון.

 העבודה בקבוצות הנוער מתמקדת בחינוך לערכי מצוינות, עבודת צוות, אורח חיים בריא, הגנה על הסביבה ואהבת המדינה.

מוסדות החינוך שהאקדמיה הישראלית לאופניים פועלת בהם כיום (מרץ 2019):

  1. כפר הנוער כדורי – כפר תבור
  2. כפר הנוער רמת הדסה – טבעון
  3. כפר הנוער עיינות – ליד נס ציונה
  4. כפר הנוער בן שמן – ליד כפר בן שמן
  5. כפר הנוער אלוני יצחק – גבעת עדה
  6. קבוצת הנוער אלריאדה מן אג'ל בלדי – שפרעם
  7. קבוצת בנות בחינוך המיוחד – פנימיית עדן בכרמיה (אזור עזה)

מיזם קבוצות הנוער של הסייקלינג אקדמי מספק פתרונות ופעילויות למגוון רחב
של בני נוער הבאים ממגוון סוגים של רקעים ומכל רבדי החברה, לרבות:

הרבה יותר מספורט: 

תוך כדי עבודה הבנו שבני נוער נמשכים לרכיבה על אופניים מסיבות שונות. המשיכה של הספורט טמונה ביכולת שלנו לספק חוויות מאתגרות המשלבות מאמץ, הנאה וסיפוק וכך הן מניעות צעירים שאינם עוסקים בפעילות גופנית במסגרות אחרות. 

הנעה לפעילות: 

כחלק מתהליך המשיכה של בני נוער לרכיבה על אופניים, אנו עורכים "אירועים מעוררי השראה" בעבור הילדים במוסדות החינוכיים, במטרה לחשוף אותם אל הספורט ולאפשר להם לבדוק ולחוות רכיבה על אופניים לפני תהליכי המיון לקבלה לקבוצה.

משימתה של ישראל סייקלינג אקדמי היא להגדיל את מספר כפרי הנוער, בתי הספר והמוסדות החינוכיים ברחבי ישראל, אשר בהם אנו מפעילים קבוצות נוער, ולהגדיל את מספר הילדים שעמם אנו עובדים בכל אחד מהם. בה בעת, היעד שלנו הינו להעמיק את תהליכי הפיתוח המקצועי שהילדים והילדות עוברים בכל אחת מקבוצות הרכיבה על האופניים ואת התהליכים החינוכיים המלווים את תהליך הפיתוח.

פרויקט כפרי הנוער מנוהל על ידי רן מרגליות, ממייסדי ישראל סיייקלינג אקדמי.