שגרירי שלום

רוכבי ישראל סייקלינג אקדמי נושאים בגאון את התואר "שגרירי שלום", אשר הוענק להם בדצמבר 2017 על ידי מרכז פרס לשלום ולחדשנות. 

זו הפעם הראשונה שקבוצת ספורט מקצוענית נושאת מסר ישיר של שלום על חולצות הרוכבים והפעם הראשונה ש"מרכז פרס לשלום ולחדשנות", בעל השם הבינלאומי, מקודם על ידי קבוצת ספורט.

מרכז פרס לשלום ולחדשנות נוסד בשנת 1996 על ידי חתן פרס נובל לשלום ונשיאה לשעבר של ישראל, שמעון פרס ז"ל, והוא מתמקד במיזמים בוני שלום בתחומי החדשנות, החינוך לשלום, הרפואה, העסקים והסביבה.
עשרות אלפי אנשים משתתפים בתוכניות של מרכז פרס, הפועל להשגת יעד של ישראל משגשגת בתוך מזרח תיכון שלו וסולל דרך לחיים משותפים בין כל אזרחי ישראל ושלום בר קיימא בין ישראל לשכנותיה. 

"מהיום הראשון תמיד ראינו את התחייבויות הצוות שלנו מקיפות ומתרחבות אל מעבר לעולם הספורט", אמר המנכ"ל לשעבר של הסייקלינג אקדמי, רן מרגליות.
 "יש לנו תפקיד כשגרירים של ספורט אך גם כשגרירים אנושיים. אנו שגרירים של רצון טוב, המגלמים את הערכים הגבוהים של ההתנהגות האנושית ונושאים מסר של שלום."

הצהרת מרכז פרס לשלום ולחדשנות: "אנו רואים ערך רב וחשיבות בכך שקבוצה מקצוענית וייחודית זו של רכיבה על אופניים, מקדישה את עצמה לסיוע בבניית גשרים אנושיים בין דתות ותרבויות ומהווה השראה לדור הצעיר של רוכבי האופניים ולאחרים." 

מייסד הקבוצה רון בר און אמר: "בעבורנו, צעד זה נושא אחריות להדגמת שלום בין אנשים הבאים ממגוון של רקעים שונים." 

הבעלים המשותף של ישראל סייקלינג אקדמי, סילבן אדמס העיר: "אנו הקבוצה המגוונת ביותר, הכוללת רוכבים מ-18 מדינות ו-5 יבשות. מגוון זה מסמל את החברה הפלורליסטית של ישראל, שהיא מגוונת, מכילה וחופשית. מבחינה זו, הפילוסופיה המכילה של הקבוצה מהווה דוגמה לדרך בה רוכבי אופניים, שכל אחד מהם מגיע מרקע ומתרבות שונה, יכולים להתקיים ביחד בשלום בעשיית ספורט ולהתקדם ביחד לעבר יעדים משותפים. זה המודל שאנו מייצגים בכל רחבי העולם." 

האלוף הלאומי המקסיקני לשעבר לואיס למוס מסכים בהתלהבות: "תואר זה מטיל עלינו משקל רב. זו אחריות גדולה ובאותה מידה גם כבוד: לחיות ולפעול לפי עקרונותיו בכל תחומי חיינו."

Peres center logo